Clona

Soutěžní řád oblastního kola

1. Název projektu a jeho charakteristika
        Clona
        Otevřená celorepubliková korespondenční soutěž v oblastech foto – film (video), která je určena především dětem a mládeži do 26 let. Smyslem soutěže je vyhledávat a veřejně prezentovat mladé talenty, vytvářet prostor pro rozvoj tvorby dětí a mládeže. Soutěž je postupová a účastníci oblastních kol mohou postoupit na základě dosažených výsledků do republikového finále (dále jen RF).
      3. Vyhlašovatel a organizátor soutěže:
        Vyhlašovatelem soutěže je zapsaný spolek PIONÝR, organizátorem soutěže a zároveň i pořadatelem republikového finále (RF) je PIONÝR, z. s., PKOP.
        Organizátorem a pořadatelem oblastního kola: Pionýr,z.s. – Ústecká krajská organizace Pionýra, korespondenční adresa: Důlce 3092/74, 400 01 Ústí nad Labem, tel.: 777 063 604 Rudolf Zeus, 606 234 887 Markéta Svobodová), email: sedmikvítek.ukop@centrum.cz, rudolfzeus@seznam.cz
    2. Oblastní kolo
      1. Termín pořádání oblastního kola:
        Termín pořádání oblastního kola Clony v sobotu 19.10.2019 v sídle ÚKOP
    3. Přihlášky a průběh soutěže
      1. Podmínkou zařazení do soutěže je řádně vyplněná přihláška zaslaná, nebo předaná pořadateli ve stanoveném termínu.
      2. Soutěžní práce posuzuje minimálně tříčlenná porota ustanovená pořadatelem, rozhoduje o pořadí a jiných uznáních či oceněních, její rozhodnutí je konečné.
      3. Zaslané soutěžní práce se zpět nevrací
      4. Je-li účastník do soutěže vyslán vysílající organizací, zodpovídá za předání informace o nakládání s osobními údaji vysílající organizace. Pokud se hlásí individuálně, potvrzuje současně s přihláškou skutečnost, že se seznámil s informacemi o nakládání s osobními údaji sám a v případě, že je mladší 15 let, musí být toto potvrzení opatřeno podpisem osoby, vykonávající rodičovskou zodpovědnost. Sběr souhlasů s použitím pořízených videozáznamů a fotografií k dokumentaci a propagaci činnosti Pionýra z.s. a organizátora je ajišťován současně s administrací přihlášky do soutěže.
      5. Pořadatel si vyhrazuje právo navrhnout změny soutěžního řádu.
      6. Pro kategorii X (viz níže), je pro tento ročník stanoveno jednotné téma PIONÝRSKÁ CHEMIE
    4. Soutěžní kategorie
      1. Fotosoutěž:
        Tématické kategorie
        Ú Pionýrský úsměv (dříve protrét)
        ST Tábory, schůzky, výpravy
        P Příroda a životní prostředí
        X Etra (mění se každý rok a upravují ji propozice soutěže)
        Věkové kategorie
        A 2007 a mladší
        B 2001-2006
        C 1993-2000
        D 1992 a starší
      2. Celkový počet snímků od jednoho autora jsou tři v každé tematické kategorii a maximálně deset příspěvků v soutěži celkem. V případě série fotek je každá série považována za jeden příspěvek. Pokud soutěžící zvolí formu série fotek (jednotný žánr, případně příběh s posloupností), je tato omezena počtem snímků 6, a je nutné jednotlivá fota označit pořadovým číslem.
      3. Fotografie je možné pořizovat klasickou i digitální formou (nesmí být nijak upravovány), mohou být barevné i černobílé. Jejich doporučená „papírová“ velikost je 18 x 24 cm až 24 x 30 cm. Upřednostňujeme elektronickou formu dodání.
      4. Videosoutěž:
        Tématické kategorie
        G Gag – humor (doporučený čas do deseti minut)
        K Kronika, dokument (doporučený čas do 30 minut)
        T Volnočasový život dětí a mládeže (doporučený čas do 45 minut)
        V Volné (doporučený čas do 15 minut)
        P Pionýrský zážitek (doporučený čas do 10 minut)
        Věkové kategorie
        A 2004 a mladší
        B 1993-2003
        C 1992 a starší
      5. Maximální počet příspěvků jednoho autora je 3.
      6. Do soutěže mohou b ýt zaslány práce i bez časového omezení vzniku ve videoformátech DVD, či PC formáty (+kodek). Formát snímku je před odesláním vhodné konzultovat s organizátorem.
      7. Film musí být nahrán na samostatném nosiči. NA obalu i nosiči musí být uveden název snímku, jméno přihlašovatele, rok vzniku a soutěžní kategorie.
      8. Do soutěže může být přihlášeno také video nahrané na serveru Youtube.com (do přihlášky stačí uvést odkaz na video), případně přihlášené video poslat přes Ulozto.cz a podobné servery. Videa zveřejněná pouze na Facebooku nelze přihlásit do soutěže.