Dětská porta

www.detskaporta.cz

1. Název projektu a jeho charakteristika
      Dětská Porta
      Soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců i skupin orientovaných na folk, country a příbuzné žánry ve věkových kategoriích do 20 let probíhající na celém území ČR. Soutěž je postupová a účastníci oblastních kol mohou postoupit na základě dosažených výsledků do republikového finále (dále jen RF).
    3. Vyhlašovatel a organizátor soutěže:
      Vyhlašovatelem soutěže je zapsaný spolek PIONÝR, organizátorem soutěže a zároveň i pořadatelem republikového finále (RF) je PIONÝR, z. s.
      Organizátorem a pořadatelem oblastního kola: Pionýr,z.s. – Ústecká krajská organizace Pionýra, korespondenční adresa: Lubomír Stráník, Český Jiřetín 36, 436 01 Český Jiřetín, 733 192 970, lubastr@gmail.com
  2. Cíl konání soutěže
    1. Cílem soutěže DĚTSKÁ PORTA je vytvoření podmínek pro rozvoj hudebního zaměření dětí a mládeže s možným postupem do závěrečného finále na celostátní úrovni. Snahou pořadatelů je posilování sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících hudebníků, jejich představování veřejnosti.
  3. Oblastní kolo
    1. Pořadatel oblastního kola:
      Pořadatel oblastního kola: Pionýr,z.s. – Pionýr,z.s. – Ústecká krajská organizace Pionýra, korespondenční adresa: Lubomír Stráník, Český Jiřetín 36, 436 01 Český Jiřetín, 733 192 970, lubastr@gmail.com
    2. Termín pořádání oblastního kola:
      Termín pořádání oblastního kola Dětské Porty v sobotu 27. 4.2019 v areálu horské chaty Barbora v Českém Jiřetíně 61 od 10.00
  4. Přihlášky a průběh soutěže
    1. Podmínkou zařazení do soutěže je řádně vyplněná přihláška zaslaná, nebo předaná pořadateli ve stanoveném termínu – tj. do 25. dubna 2019.
    2. Hudební nástroje a ozvučení:
      Soutěžící interpreti používají vlastní hudební nástroje, pořadatel zajišťuje zvukový aparát včetně obsluhy. Half playback či playback není přípustný.
    3. Každý soutěžící má vymezen blok max. pro 3 skladby v celkovém interpretačním čase 12 minut.
  5. Soutěžní kategorie
    1. Interpretační část soutěže, věkové kategorie:
      Jednotlivci a dua
      JA 2009 a mladší
      JB 2005-2008
      JC 2000-2004
      JP* 2004 a mladší s doprovodem

*JP – kategorie je určena pro děti, které zpívají za instrumentálního doprovodu dospělé osoby

Tria a hudební skupiny
      SA 2009 a mladší
      SB 2005-2008
      SC 2000-2004
      SP* skupina dětí narozených 2004 a mladších s pedagogickým doprovodem (viz bod 5.3.)
      T zpívající oddíl – děti narozené 2004 a mladší s živým doprovodem dospělého (dospělá osoba pouze doprovází, nesmí zpívat).
    2. Zařazení do kategorie určuje rok narození nejstaršího člena formace. V případě nízkého počtu účastníků mohou být kategorie sloučeny.
    3. SP – skupina dětí s pedagogickým doprovodem může mít v seskupení dvě dospělé osoby bez věkového omezení, které doprovází instrumentálně.
  6. Autorská část soutěže
    1. Jednotlivec nebo skupina mohou přihlásit do soutěže vlastní skladby. Jejich název a jméno autora musí být uvedeny v přihlášce. Texty skladeb se připojují k přihlášce. Skladby musí být odehrány v rámci soutěžního vystoupení.
  7. Pořadatelé oblastních kol si mohou pro svou vlastní organizaci soutěžní pravidla upravit, při vysílání hudebníků do republikového finále se však řídí výhradně kritérii uvedenými v tomto soutěžním řádu.
  8. Postup do republikového finále
    1. Porota oblastního kola může doporučit postup do RF úspěšným soutěžícím bez početního omezení.
    2. Pořadatel oblastního kola zašle e-mailem pořadateli RF výsledkovou listinu s úplnými kontaktními adresami, e-maily a telefony do čtrnácti dnů po skončení soutěže. Na jejím základě jsou postupující kontaktováni pro republikové finále
    3. Vítězství v autorské části soutěže oblastního kola umožňuje automatickou možnost postupu do RF.